Knihovna zve na Noc literatury

Už pošesté čeká Plzeň Noc literatury! Buďte ve středu 22. září přitom.

Ideou projektu je představit během jednoho večera současnou evropskou literaturu, v podání známých osobností či herců. 6 zajímavých míst veřejného prostoru na jednu noc ožije literaturou, v letošním roce budeme putovat po plzeňské čtvrti Bory a zavítáme na místa, kam běžně není možné ani nahlédnout.

Číst se bude celkem na šesti místech (mapa).

Součástí noční literární pouti městem bude opět i oblíbená soutěž – navštivte alespoň 5 ze 6 míst, sbírejte razítka a soutěžní kartu přineste do 27. 9. do 11 hodin na vrátnici SVK PK do označeného boxu. Všichni účastnící obdrží drobné odměny, na 5 vylosovaných čekají zajímavé ceny od všech partnerů Noci literatury v Plzni. Losování proběhne 28. 9. ve 12 hod živě na Facebooku SVK PK.

Jako bonus naleznete v programu NL originální kartu na sbírání podpisů interpretů. A ne lecjakých! Všechny políbila stejná múza. Thálie. Jsou jejími laureáty, oceněnými za mimořádné jevištní výkony v oblasti divadelního umění.

Programy a mapy jsou k vyzvednutí na všech čtecích místech a v Infocentru města Plzně na náměstí Republiky.

PROSÍME ÚČASTNÍKY, ABY SE PŘI VSTUPU DO MÍSTA ČTENÍ PROKÁZALI POTVRZENÍM O NEGATIVNÍM VÝSLEDKU TESTU, PRODĚLÁNÍ NEMOCI COVID-19 NEBO UKONČENÉM OČKOVÁNÍ DLE PLATNÝCH PŘEDPISŮ. SOUČASNĚ JE TŘEBA POUŽÍVAT BĚHEM ČTENÍ RESPIRÁTORY. DĚKUJEME!

Další informace:

___

PROJEKT NOC LITERATURY ORGANIZUJÍ ČESKÁ CENTRA VE SPOLUPRÁCI S EUNIC (SDRUŽENÍ NÁRODNÍCH KULTURNÍCH INSTITUTŮ EU) A KULTURNÍCH ODDĚLENÍ ZAHRANIČNÍCH AMBASÁD.

V Plzni se Noc literatury koná již po šesté a organizuje ji Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje ve spolupráci s Knihovnou města Plzně, Univerzitní knihovnou Západočeské univerzity v Plzni, Fakultou umění a designu Ladislava Sutnara, Západočeskou univerzitou v Plzni a Českým rozhlasem Plzeň.

noc2021

20.09.21