Zveme na přednášku o vlcích

Chcete se dozvědět více o životě těchto úžasných šelem? O vlčí smečce - rodině, jaké mají rituály, kde žijí, co a jak loví? Zajímá vás “návrat vlka”? Přijďte si 20. října poslechnout přednášku do Univerzitní knihovny.

Dozvíte se i více o rozšiřující se populaci vlků v České republice a problémech vyvstávající s tím, že se tento náš “staronový” soused vrací na místa, kde po tisíciročí lovil a žil. Řeč bude i tom, jak se daří vlkům v člověkem přetvořené přírodě 21. století.

Přednáška se bude konat 20. října od 16 hodin v Knihovně Bory (Univerzitní 18).

Přednášejícím bude Roman Žaloudek, velký fanda vlků, který měl téměř dva roky možnost z pozice vedoucího návštěvnického centra studovat vlčí smečku ve výběhu Národního parku Šumava na Srní, kde žije v současnosti 14 vlků a kam chodí pravidelně za plot na návštěvu šumavští vlci divocí.

vlci_fcb72dpi

27.09.21