Přejít k obsahu

Nástroj pro korekci odborných textů v angličtině

Do 10. 11 jsme prodloužili možnost otestovat nástroj Writefull, který byl speciálně navržen pro korekci odborných textů v angličtině.

Publikační aktivita je zásadním kritériem pro hodnocení vědy a správné použití angličtiny je – vedle odborného obsahu – základním předpokladem úspěšného publikování. Za tímto účelem nabízíme možnost otestovat nástroj Writefull, který byl speciálně navržen pro korekci odborných textů v angličtině. Od jiných obdobných nástrojů se liší tím, že používá jazykové modely založené na umělé inteligenci (AI) a průběžně se „učí“ z textů milionů publikovaných odborných článků. Writefull koriguje gramatiku, použití odborné terminologie, interpunkci, pravopis a stylistiku.

Více informací o Writefull naleznete na stránce https://www.aip.cz/produkty/3398-writefull/

Nástroj můžete vyzkoušet do 10. 11. 2020.

Webinář Writefull

1. října proběhl webinář Writefull, kde Vám byl nástroj představen. Pokud jste webinář nestihli, je možné zhlédnout jeho záznam.

Přihlášení do systému Writefull

K přihlášení do "Writefull for Word" (manuál) po instalaci doplňku je třeba použít institucionální emailovou adresu z domény zcu.cz nebo jejích subdomén.

Přístup k Writefull Revise a Writefull Cite je v rámci zkušebního přístupu bez ověřování IP adres či emailové adresy (viz podrobnosti o domluveném zkušebním přístupu). 

Writefull Revise: https://revise-zcu-cz.writefull.ai/

Writefull Cite: https://cite-zcu-cz.writefull.ai/

Dejte nám vědět, jak jste s nástrojem spokojeni (knihovna@uk.zcu.cz).

Více informací o elektronických informačních zdrojích, které jsou pro Vás k dispozici, najdete v sekci "Elektronické informační zdroje" zde na webu.

Vaše knihovna


20.10.20
Zpět na seznam aktualit

Patička