Výstava fotografií v Knihovně Bory

Zveme Vás na výstavu fotografií od fotouskupení FAUN. Své snímky současně představí i duo Barbora Nebeská s Matějem Görnerem v projektu 4h těla.

Výstavu můžete zhlédnout od 27.9. do 29. 10. v Knihovně Bory (Univerzitní 18, otevírací doba).

Fotouskupení FAUN

Lenka Faltejsková, Barbora Nebeská, Petr Labonek, Jan Sysel, Martin Dobeš, Ondřej Růžička.

Říkají o sobě:

Chceme být barevní jako papoušci, ale někdy nás pohltí sestry černá s bílou. Fotografujeme. Musíme. Fotografování může být stavem duše. Proto se nejčastěji snažíme vyfotografovat vlastní pocity a nápady. Ležíme na trávě a světlonoši nám nosí světlo v konvicích. Hrajeme si. Nebojíme se s objektem fotografie obcovat. Fotografujeme téměř vše. Lze říci, že oblíbeným objektem našich fotografií jsou zdánlivě ošklivé a nezajímavé věci. Máme rádi obliny i čtverce.

4h těla

Barbora Nebeská, Matěj Görner

Říkají o sobě:

Bára fotí. Matěj maluje. Společně lapají okamžité nálady lidí, kteří najdou odvahu stát se jejich modelem. Portrétování připomíná loupání cibule. Vrstva pro vrstvě se odkrývá lidské tělo a s ním také lidská osobnost, životní víra a světonázor. Autorům jde o zachycení autentického lidského těla. Jedno místo, jeden okamžik. Hlavními hrdiny časosběrného projektu jsou samotní modelové. Ti dostávají prostor, aby ukázali své hrdinství všedních dní a pověděli o své cestě, jak čelit životním výzvám.

Bory_fotovystava

22.09.21