Noc literatury 2020 v Plzni

Západočeská univerzita se letos zapojí do Noci literatury 2020 v Plzni. A co Vás čeká? Sedm míst, sedm osobností a sedm knih. Noc literatury nabídne netradiční čtení, v nezvyklém čase, na neobvyklých místech.

Na netradiční literární zážitek si vyhraďte podvečerní a večerní hodiny ve středu 7. října 2020.

Letošní rok zavítá Noc literatury na jindy nepřístupnou půdu SVK PK, do Staré synagogy, číst se bude i v Mastných krámech a v divadelních dílnách DJKT. Návštěvníky přivítá také Knihovna města Plzně, Národopisné muzeum Plzeňska a otevřou se i prostory pod děkanátem Západočeské univerzity.

Sledujte novinky o plzeňské Noci literatury na facebooku akce.

Noc literatury (https://www.nocliteratury.cz/) organizují Česká centra ve spolupráci s EUNIC (Sdružením národních kulturních institutů zemí EU), zahraničními zastupitelskými úřady a nakladatelstvím Labyrint. Cílem Noci literatury je zvýšit zájem veřejnosti o současnou evropskou literaturu a její myšlenkové a tvůrčí proudy. Projekt organizují Česká centra od roku 2006. Před sedmi lety se k němu připojil také Svaz knihovníků a informačních pracovníků (SKIP) a počet měst, která se do projektu zapojují, každoročně stoupá letos jich bylo více než 60 po celé České republice.

Těšíme se s Vámi na viděnou!

NocLiteratury2020

23.09.20