Elektronické články a knihy dostupné od Vás z domova (aktualizováno)

Za současné situace, kdy je knihovna uzavřena, doporučujeme využívat vzdálený přístup k elektronickým informačním zdrojům.

Ty jsou dostupné prostřednictvím:

Pro vyhledávání odborných článků z databází zvolte „elektronické zdroje podle typu“. Po výběru požadované plnotextové databáze dle oboru je k dispozici odkaz pro vzdálený přístup. Přihlašujete se univerzitním Orion kontem.

Pro vzdálený přístup k odborným e-knihám využijte odkazů dostupných zde:

Možná se Vám bude hodit znát citační normu. Ta je s výkladem i příklady dostupná zde:

Vybíráme zajímavé tipy

Vybíráme (a pravidelně aktualizuje) tipy na dostupné elektronické informační zdroje, které Vám usnadní studium z domova!

E-knihy nakladatelství Grada

Nakladatelství Grada otevřelo pro naši univerzitu přístup ke všem titulům e-knih na portálu BOOKPORT. Přístup do služby BOOKPORT s více než 5 200 tituly v českém jazyce potrvá do konce dubna.

Flexibooks

Speciálně upozorňujeme na dostupné tituly odborných knih z portálu Flexibooks. S ohledem na situaci jsme pro Vás rozšířili nabídku dostupných titulů.

E-knihy od vydavatelství ProQuest

Do 2. června je zajištěn vzdálený přístup do celé kolekce e-knih od vydavatelství ProQuest.

E-učebnice a e-knihy vydavatelství Elsevier

Vydavatelství Elsevier zpřístupnilo na platformě ScienceDirect do 20. května všechny svoje elektronické učebnice a více než 5000 titulů e-knih.

E-knihy Oxford Scholarship online

Do konce dubna můžete využívat vzdálený přístup od Vás z domova k on-line monografiím Oxford Scholarship online.

E-učebnice Springer a E-knihy Harvard Business Review

V souvislosti s aktuální situací sdílíme další tip na dostupné e-učebnice Springer a e-knihy Harvard Business Review, díky kterých můžete studovat v pohodlí domova.

Databáze JSTOR

Máme dobrou zprávu! Do 30. června 2020 je rozšířen přístup do všech kolekcí databáze JSTOR. Vyzkoušejte vzdálený přístup k databázi JSTOR od Vás z domova.

Hudební databáze

Dočasně je otevřen vzdálený přístup do hudebních databází RILM Music Encyclopedia, RIPM Preservation Series: European and North American Music Periodicals a RIPM Retrospective Index to Music Periodicals with Full Text.

Vzdělávací videa JoVe Science Education

Získali jsme pro Vás rovněž přístup ke vzdělávacím videím JoVe Science Education.

Právnické databáze ASPI a CODEXIS

Studenti Fakulty právnické mohou nově využít vzdáleného přístupu k databázím ASPI a CODEXIS, které nabízejí elektronické publikace a články zabývající se nejen právní problematikou.

E-learningové kurzy IEEE/IET

Do 30. června 2020 je pro studenty a zaměstnance ZČU aktivován přístup do e-learningových kurzů v databázi IEEE/IET.

Kramerius - online přístup k fondům Národní knihovny

Zaujmout by Vás mohla i snaha Národní knihovny o zpřístupnění e-knih. Studenti a pedagogové veřejných i soukromých vysokých škol mohou od úterý 17.3. využívat dočasný online přístup k fondům Národní knihovny a veřejných vysokých škol.

Databáze časopisů Cairn.info

Do 19. 5. 2020 jsme pro Vás získali přístup ke kolekci online časopisů ve francouzštině. Jedná se o databázi časopisů Cairn.info

E-knihy na platformě Ebscohost

Obdobně, jako řada dalších vydavatelů a poskytovatelů, zareagovala na současnou situaci i společnost Ebsco. Do 30. června 2020 je ke všem našim zakoupeným a dostupným titulům e-knih na platformě Ebscohost rozšířen přístup na neomezený počet simultánních přístupů.

Webový průvodce #KnihovnyPROTIviru

V reakci na velkou poptávku po elektronických zdrojích dostupných na dálku vznikl webový průvodce #KnihovnyPROTIviru, který chce lidem usnadnit hledání i výběr elektronických dokumentů. Průvodce je dostupný z adresy: https://protiviru.knihovny.cz.

07.04.20