Výstava Krajinomalby z cest

Přijďte do Knihovny Bory zhlédnout novou výstavu krajinomaleb od Kariny Zázvorkové.

Výstava Krajinomalby z cest bude v hale Knihovny Bory (Univerzitní 18) k vidění od 27. ledna do 28. února 2020.

O autorce:

Karina Zázvorková je malířka a absolventka Fakulty ekonomické Západočeské Univerzity v Plzni. K výtvarnému umění se dostala již v předškolním věku v rámci kurzů na Základní umělecké školy v Jagellonské ulici, ale většinu svého života se věnovala tvorbě jen ve svém volném čase. Nejprve kresbě, ale postupem času se propracovala až k fotorealistické malbě olejem. Předlohou jsou jí ve většině případů krajiny. Ty patří mezi výtvarné motivy, které jsou srozumitelné všem. “Nejsem umělec, ale malíř a chci aby mé obrazy vyvolávaly jen pozitivní a uklidňující pocity. Navíc se to skvěle doplňuje s mojí zálibou v cestování.” popisuje Karina. I proto má výstava podtitul “z cest”. Místa z různých koutů světa, která si vybrala ke ztvárnění, v naprosté většině případů sama navštívila. V plenéru ale nikdy netvořila. K uspořádání výstavy se rozhodla i z důvodu svých kulatých narozenin.“ Na studium na ZČU ráda vzpomínám. Když jsem se rozhodla, že bych výstavu ráda uspořádala v Plzni, Knihovna ZČU byla jasná volba”, zdůvodňuje Karina svůj motiv vystavovat na ZČU. Obrazy nejsou na prodej, většinu má ve sbírce sama Karina a její blízcí. Touto výstavou by ale ráda zahájila nové období, kdy bude malovat hlavně pro ostatní, ať už jako vděk za pomoc a podporu, jen tak pro radost nebo možná i pro nějaký drobný výdělek.

krajinomalby

10.01.20