A pak se to stalo! Noc s Andersenem v Univerzitní knihovně

A pak se to stalo! je kniha autorky Ester Slabé, která byla hlavním tématem již čtvrtého ročníku Noci s Andersenem, pořádaného Univerzitní knihovnou ve dnech 29.-30. března.

Děti podle čtyř příběhů z knihy nastudovaly a předvedly divadelní vystoupení. V podvečer navštívily ateliér designu kovu a šperku, hrály nejrůznější hry venku i v knihovně nebo luštily kvízy a úkoly z dalších knih zmíněné autorky. V druhé polovině večera si vyzkoušely lezeckou stěnu v tělocvičně. Před spaním na ně čekalo čtení na dobrou noc, Do spacáků děti zalehly mezi regály kolem půl druhé v noci. Ráno ještě stihly předání diplomů a upomínkových předmětů a už si pro ně přicházeli rodiče.

Hladem účastníci nestrádali - byla pro ně připravená první a (po vysilujícím výkonu v tělocvičně) i druhá večeře. Kolegyně z knihovny připravily tousty a zeleninové a ovocné občerstvení. A spolu s maminkami napekly nejrůznější dobroty, které děti snědly v průběhu noci a k snídani.

Tak jako každý rok byl o atraktivní akci velký zájem, ve finále přišlo 22 dětí, o které se staralo 8 knihovnic. Celá akce se vydařila, takže poděkování patří nejen zaměstnancům knihovny, ale i kolegům p. Veselé z FDULS  a p. Valachovičovi a dvěma spolupracujícím studentům z KTS FST.

Pokud máte chuť se blíže podívat na fotky a vychutnat si atmosféru celého dlouhého večera, sledujte facebook Univerzitní knihovny.

Ať žije Noc s Andersenem 2020!

04.04.19