Deník N - Nezávislý český deník

Od 1. dubna nově odebíráme do knihovny v papírové i elektronické podobě Deník N - Nezávislý český deník.

Přístup k elektronické verzi Deníku N je možný z počítačů v knihovně, kam Vás přihlásí některá z našich kolegyň či kolegů.

O Deníku N (převzato z https://denikn.cz/o-nas/):

Deník N je první český digitální deník postavený primárně na placeném obsahu. Vychází ze zkušeností slovenského Denníku N, který se díky podpoře čtenářů dokázal během tří let dostat do provozního zisku, a potvrdil tak svou nezávislost nejen novinářskou, ale i finanční.

Podoba českého Deníku N zahrnuje dva klíčové typy obsahu. Rychlé, stručné zpravodajství nazvané Minuta po minutě pro okamžitý přehled o aktuálním dění je k dispozici zdarma, včetně mobilní aplikace. Naopak události, které si zaslouží větší pozornost, jsou rozpracovány v delších textech pro předplatitele.

Tištěná verze deníku vychází pětkrát týdně od pondělí do pátku ve formátu A3 a rozsahu 16 stran a představuje výběr toho nejdůležitějšího z placeného webového obsahu. Nejedná se o formát tradičního deníku, v němž převažují přehledy stručných zpráv, které jsou už dávno k dispozici na webu a rychle zastarávají, ale delší důkladně zpracované autorské texty přinášející aktuální informace zasazené do širšího kontextu a s hlubším vhledem, vhodné pro pomalejší čtení. Díky Deníku N tak nejenže budete vědět, co se děje, ale můžete tomu také lépe rozumět.

Doufáme, že si deník oblíbíte.

denikN

05.04.19