Ozvěny festivalu Jeden svět

V úterý 5. listopadu Vás zveme na promítání filmu Na sever od slunce z festivalu Jeden svět / One World.

V rámci projektu Promítej i ty! festivalu Jeden svět / One World Vám Univerzitní knihovna přinese promítání několika dokumentárních snímků.

Promítání se uskuteční v hale Knihovny Bory (Univerzitní 18) od 16 hodin, vstup je zdarma.

O snímku Na sever od slunce

Inge a Jørn nejsou běžní surfaři. Spojení s vodou a přírodou se rozhodli prožít si až na dřeň. Na devět měsíců se usadili na opuštěné pláži ostrova u břehů Norska daleko za polárním kruhem, kde našli nejen perfektní vlny, ale také spousty naplavených odpadků. Na pláži chtějí zůstat, dokud neposbírají alespoň tunu toho, co sem dennodenně přináší moře ze vzdálených míst. Svůj životní styl odpovědných surfařů dotahují k dokonalosti i tím, že se živí levným prošlým jídlem a jejich dodávka jezdí na přepálený olej. Fantastické záběry přírody, dobrodružného surfování za polární noci i „běžného“ pobývání na pláži spojuje čirá radost ze života mimo civilizaci. Hrdinové filmu si však zároveň musí zajistit základní podmínky k přežití.

Více na https://promitejity.cz/detail-filmu/24-na-sever-od-slunce

31.10.19