Ozvěny festivalu Jeden svět

V pondělí 29. dubna Vás zveme na promítání filmu Aminin profil z festivalu Jeden svět / One World.

V rámci projektu Promítej i ty! festivalu Jeden svět / One World Vám Univerzitní knihovna přinese promítání celkem pěti dokumentárních snímků.

Promítání se uskuteční v hale Knihovny Bory (univerzitní 18) od 17 hodin, vstup je zdarma.

O snímku Aminin profil

Amina, atraktivní dívka syrsko-amerického původu, začala na počátku arabského jara psát blog, který reflektoval aktuální dění v Sýrii. Už jeho samotný název „Lesba v Damašku“ upoutal pozornost a odkaz na jeden z Amininých prvních příspěvků v amerických novinách zajistil blogu slušnou čtenářskou základnu. Proto když se svět prostřednictvím její on-line přítelkyně dozvěděl o Aminině únosu tajnými službami, mnoho lidí se zapojilo do kampaně za její propuštění. Co se na počátku jeví jako příběh o osobní odvaze lesbické aktivistky, změní se kvůli několika nečekaným zvratům v originální přípěvek do debaty o síle sociálních sítí, které jsou schopné manipulovat vztahy mezi lidmi a jejich identitami.

Více na https://promitejity.cz/detail-filmu/54-aminin-profil.

film2019-1