Noc s Andersenem 2018

V pátek 23. března jsme již potřetí uspořádali akci "Noc s Andersenem".

Akce se celostátně koná v knihovnách již od roku 2000 při příležitosti Mezinárodního dne dětské knihy a výročí narození H. Ch. Andersena. Prožít nevšední noc přišlo do Knihovny Bory celkem 29 dětí zaměstnanců univerzity ve věku 6-12  let. Letošní ročník byl zaměřen na knihu Josefa Čapka Povídaní o pejskovi a kočičce.

Prvním velkým bodem programu byla návštěva zástupců organizace Pomocné tlapky. Ti sice nepřivedli kočičku, zato pejsky hned dva – černého Wiliho a světlou Betynku. Společně předvedli, co všechno asistenční psi umějí a jak mohou pomáhat postiženým lidem. Kniha pana Čapka inspirovala děti i k dalším aktivitám - soutěžily, luštily křížovky a různé kvízy, hledaly dešťovky a vařily „dort“ – tedy večeři, kterou na závěr společně snědly.

Doplněním programu byla návštěva Fakulty elektrotechnické, kde si děti vyzkoušely chytrý zásahový oblek a rukavice pro hasiče. V další části si naprogramovaly robota tak, aby projel jimi zvolenou cestu. Třetí seznámení bylo s výrobou elektrické energie. Děti šlapáním na kole zjišťovaly, kolik sil potřebují k rozsvícení žárovek.

Kolem druhé hodiny ranní se děti zklidnily a pomalu uspaly hádáním názvů písniček z filmových a televizních pohádek.  Až poté zalehly do spacáků mezi regály ke krátkému spánku, aby hned ráno stihly ještě snídani a předání  diplomů.  Mnohým z nich se ani po příchodu rodičů nechtělo domů.

Celá akce se vydařila a tak poděkování patří nejen zaměstnancům knihovny, ale i kolegům z FEL doc. T. Blechovi, doc. B. Skalovi a ing. P. Weissarovi,  kteří se dětem věnovali.

Fotografie z akce naleznete na facebooku knihovny.

Ať žije Noc s Andersenem 2019!

28.03.18