Přejít k obsahu

Zahraniční elektronické knihy

Přístup k zahraničním e-knihám je možný z následujících platforem:

ProQuest Ebook Central

Je možnost stáhnout a vytisknout určitý počet stránek (resp. kapitol) v závislosti na právech od vydavatele, nabízena je i off-line výpůjčka.

Ebsco eBooks

Máte možnost stáhnout si nebo vytisknout maximálně 100 stránek z Vámi vybrané knihy na jedno přihlášení. Délka off-line výpůjčky je 14 dní. Nevíte-li si rady se stahování e-knih v rozhraní EBSCOhost, přečtěte si krátký manuál pro PC nebo manuál pro tablety a mobilní zařízení.

Taylor&Francis

Je otevřen přístup k cca 9 000 titulům odborných elektronických knih od tohoto vydavatele. Vyberte si obor, který Vás zajímá a omezte výběr e-knih na "Show content I have access to". Tím získáte přehled dostupných e-knih v daném oboru. Počátkem roku 2019 pak budou zakoupeny nejvíce využívané tituly. Máte možnost si stáhnout jednotlivé kapitoly e-knih. Seznam dostupných titulů.

Springer Link

Trvale je zakoupených 4111 titulů e-knih, máte možnost si stáhnout jednotlivé kapitoly.

Science Direct

V roce 2018 je otevřen přístup k 6351 titulům e-knih od vydavatelství Elsevier (zeleně označené tituly). Na konci roku bude vybráno jen určité množství titulů dle nejvyššího využívání k trvalému zakoupení. Máte možnost si stáhnout jednotlivé kapitoly e-knih. Seznam dostupných titulů.

Wiley

Po výběru oboru a následné volby Books jsou zpřístupněné tituly se žlutou ikonou odemčeného zámku. Celkem 3387 titulů bude dostupných po celý rok 2018, na konci roku pak bude vybráno jen určité množství dle využívání. Máte možnost si stáhnout jednotlivé kapitoly e-knih. Seznam dostupných titulů.

JSTOR

Připravuje se trvalý nákup 316 titulů. Předpokládaný termín zpřístupnění: květen 2018.

Emerald

V dubnu 2018 je otevřen zkušební přístup. Předpokládá se trvalý nákup kolekce eBooks Business, Management & Economics (2013-2017), zpřístupnění květen 2018.

De Gruyter

Na období květen – srpen 2018 bude otevřen přístup k titulům e-knih od vydavatelství De Gruyter. Požadavky na nákup konkrétních titulů e-knih budou fakulty průběžně zasílat kontaktním osobám z Univerzitní knihovny ZČU.

Cambridge University Press

Na období květen – srpen 2018 bude otevřen přístup k titulům e-knih od vydavatelství Cambridge University Press. Požadavky na nákup konkrétních titulů e-knih budou fakulty průběžně zasílat kontaktním osobám z Univerzitní knihovny ZČU.

Oxford University Press – Handbooks, referenční literatura

Nabídka kolekcí referenční literatury z oborů Archeology, Business & Management, Economics & Finance, History, Law, Linguistics, Philosophy, Political Science, Sociology.  Požadované kolekce zašlou z FF, FEK, FPR, FPE, ÚJP kontaktním osobám z Univerzitní knihovny do 31. 5. 2018.

Pozn.: Trvalý nákup e-knih je hrazen z projektových financí, ZČU nehradí poplatky za spoluúčast nebo udržitelnost.

______________________________________________________________________________________________

E-knihy je možné vyhledávat v discovery systému SUMMON, případně také v on-line katalogu ALEPH, kde e-knihy můžete hledat například pomocí názvu, jména autora nebo klíčových slov.

Patička