Přejít k obsahu

Zahraniční elektronické knihy

Přístup k zahraničním e-knihám je možný z následujících platforem:

ProQuest Ebook Central

Je možnost stáhnout a vytisknout určitý počet stránek (resp. kapitol) v závislosti na právech od vydavatele, nabízena je i off-line výpůjčka.

Ebsco eBooks [vzdálený přístup]

Máte možnost stáhnout si nebo vytisknout maximálně 100 stránek z Vámi vybrané knihy na jedno přihlášení. Délka off-line výpůjčky je 14 dní. Nevíte-li si rady se stahování e-knih v rozhraní EBSCOhost, přečtěte si krátký manuál pro PC nebo manuál pro tablety a mobilní zařízení.

Taylor&Francis

Je otevřen přístup k cca 9 000 titulům odborných elektronických knih od tohoto vydavatele. Vyberte si obor, který Vás zajímá a omezte výběr e-knih na "Show content I have access to". Tím získáte přehled dostupných e-knih v daném oboru. Počátkem roku 2019 pak budou zakoupeny nejvíce využívané tituly. Máte možnost si stáhnout jednotlivé kapitoly e-knih. Seznam dostupných titulů.

Springer Link [vzdálený přístup]

Trvale je zakoupených 4111 titulů e-knih, máte možnost si stáhnout jednotlivé kapitoly.

Science Direct [vzdálený přístup]

V roce 2018 je otevřen přístup k 6351 titulům e-knih od vydavatelství Elsevier (zeleně označené tituly). Na konci roku bude vybráno jen určité množství titulů dle nejvyššího využívání k trvalému zakoupení. Máte možnost si stáhnout jednotlivé kapitoly e-knih. Seznam dostupných titulů.

Wiley [vzdálený přístup]

Do konce roku 2018 je zpřístupněno 3387 titulů e-knih. V platformě Wiley postupujte následujícím způsobem: volba „Online books“, výběr oboru, tituly s ikonou Full access. Na konci roku pak bude vybráno k trvalému zakoupení jen určité množství titulů dle využívání. Máte možnost si stáhnout jednotlivé kapitoly e-knih.

JSTOR

Je zajištěn trvalý přístup do 316 titulů e-knih. Kromě těchto titulů je otevřen přístup k dalším 32.000 titulům, ze kterých bude během roku 2018 vybrána dle využívanosti množina titulů e-knih pro trvalý nákup.

Emerald [vzdálený přístup]

Je zakoupena a zpřístupněna kolekce eBooks Business, Management & Economics (2013-2017).

De Gruyter [vzdálený přístup]

Je zajištěn trvalý přístup k titulům e-knih od vydavatelství De Gruyter.

Cambridge University Press [vzdálený přístup]

Je zajištěn trvalý přístup k titulům e-knih od vydavatelství Cambridge University Press.

Oxford University Press - Handbooks

Je zajištěn trvalý přístup do kolekce Linguistics, Philosophy, Law a Criminology and Criminal Justice.

Pozn.: Trvalý nákup e-knih je hrazen z projektových financí, ZČU nehradí poplatky za spoluúčast nebo udržitelnost.

______________________________________________________________________________________________

E-knihy je možné vyhledávat v discovery systému SUMMON, případně také v on-line katalogu ALEPH, kde e-knihy můžete hledat například pomocí názvu, jména autora nebo klíčových slov.

Patička